Instagram Video Yükleme Önerileri
Instagram Video Yükleme Önerileri

Instagram uygulamasına düşük kaliteli video yükleme, kullanıcıları arasında görülebilen bir sorundur. Instagram profilinize net ve canlı videolar yüklemek istiyorsanız ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, size bu yazımızda önerilerde bulunacağız. Yararlanabileceğiniz birçok ipucu ve püf noktayı sizler için araştırdık. Öncelikle Instagram videolarınızın kalitesinin neden düşük olabileceğini açıklayacağız. Bu kalitede videolar pc veya üçüncü taraf kameralar tarafından indirildiği için düşük olabilmektedir. Instagram’a daha kaliteli videolar yüklemek için bilgisayarınızdan, akıllı telefonunuza videoları aktarmalısınız. Daha sonra ise Instagram’a kaliteli videolar yükleyebilmeniz mümkündür. Ayrıca videolarınızı yüklerken kaliteli bir paylaşım olması için video süresini kontrol etmeli ve Instagram video sınırını aşmamalısınızdır.

Instagram’a Video Yüklerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Instagram hesabınıza video paylaşımı yaparken, dikkat edeceğiz bazı noktalar vardır. Hesabınıza daha fazla etkileşim, izleme ve etkinlik sağlamak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken konular aşağıdaki gibidir.

  • Videonuzu özellikle ilk 15 saniyesini ilgi çekici yapmalısınız. Yüklediğiniz videolarınızı bu şekilde ayarlamanız, izlenme oranlarını etki edecektir.
  • Instagram’a düzenli olarak video paylaşımları yapmalısınız. Takipçilerinizle olan etkileşim için hesabınızda düzenli paylaşımlar yapmanız önemlidir.
  • Videolarınızda kurgulara yer vermeniz, oldukça dikkat çekebileceği için takipçilerinizle olan etkileşimi arttıracaktır.
  • Instagram videolarınızda birden fazla konu belirleyerek, bir konsept üzerinden video hazırlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; takipçi satın al instagram

Instagram Video Yükleme Boyutları Nasıl Olmalıdır?

Instagram uygulamasına yatay, dikey ve kare biçiminde videolar yükleyebilirsiniz. Bu videoların kaliteli olması için video boyutlarına uyumlu olarak yüklenebilmesi gerekmektedir. Kare video ölçüleri 600x600 piksel olmalıdır ve maksimum dosya boyutu ise 4 gb olmalıdır. Dikey video ölçüleri 600x750 piksel olmalıdır ve maksimum dosya boyutu ise 4 gb olmalıdır. Yatay video ölçüleri 600x315 piksel olmalıdır ve maksimum dosya boyutu ise 4 gb olmalıdır. Ayrıca hikâyelerinize video yüklerken de video ölçüleri 1080x1920 piksel olmalıdır ve dosya boyutu ise 4 gb olmalıdır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip